מכונת צילום לעסק: חדשה או משומשת? האם יש דילמה?

09/05/2017

במצב הכלכלי המתמשך של היום, כל עסק וכל ארגון מחפש דרך לחסוך בעלויות. השאלה היא, האם באמת יהיה חכם לחסוך כסף על חשבון נוחות, איכות, ומהירות, כאשר לפעמים החסכון התיאורטי הופך במציאות להוצאה נוספת?
מספר נקודות חשובות, לפני שמחליטים על רכישת מכונת צילום/הדפסה חדשה או משומשת.

נקודה # 1: 'מחודשת', 'כחדשה', 'מתצוגה', 'משופצת' ו'משומשת' – מהם ההבדלים?

אין!
ובכל זאת אסביר: לאור היעדר מוחלט של חקיקה ישראלית בנושא איכות הסביבה ופסולת אלקטרונית בתחום, ישראל הפכה בשנים האחרונות ל"פח הזבל" של אירופה.
מכונות צילום אשר סיימו הסכם של 5 שנים אצל לקוחות באירופה, מיוצאות לישראל. הדגמים שמגיעים יכולים להיות אפילו בני 3 דורות אחורה ובנות 6,7 ואפילו 8 שנים.
כאן הן עוברות ללקוחות סופיים, למחזור חיים נוסף, בכמה צורות:
- כפי שהן הגיעו  - באותו מצב בדיוק ("משומשת")
- אחרי שיפוץ קל ("משופצת")
- אחרי שיפוץ יסודי ואיפוס מונה ("מחודשת", "כחדשה", "מתצוגה")
"למה שיהיה לי אכפת? יש עליה שירות תיקונים ממילא, זה בעיית הספק" אתם אומרים? המשמעות בהמשך

נקודה # 2 נוחות

בכל הקשור לנוחות במשרד, נכנסים כמה אלמנטים חשובים:
- מראה
אתם משקיעים מאמצים בכדי שהמשרד יראה יפה וייצוגי; ריהוט, מיכון משרדי, עיצוב. חבל שבעמדת המזכירה או לאורך המסדרון תעמוד מכונת צילום ישנה ומרעישה, בעלת מראה צהבהב ומלוכלך.
- שימוש
ההתקדמות הטכנולוגית כל כך מהירה, שהפונקציות הנדרשות היום כלל לא היו קיימות לפני 6-7 שנים.
סריקה צבעונית, הדפסה מטלפון נייד וכדומה לא נתמכות במכונות ישנות יותר.
אם נתבונן לרגע בטכנולוגיות מקבילות: לפני 6-7 שנים המכשירים הסלולריים הנפוצים ביותר היו Iphone 3g, מטורולה עם Android 2.0, והמחשבים הנפוצים היו PC עם מערכת הפעלה XP. האם היית מכניס אותם לעסק היום?
מכונות הצילום ה"מחודשות" נשארו בעולם הטכנולוגי של אז.

נקודה 3 # מהירות

ניתן הסבר טכני קצר בכדי להעלות בפניכם את הנתונים:

- מהירות הדפסה
לפעמים מציעים מכונה מחודשת מהירה יותר ממכונה חדשה. מהירות המכונה נמדדת על פי כמות הדפים שהמכונה מוציאה לדקה, אבל סטטיסטית, משתמשים שולחיםרק כ -1-2 דפים בכל הדפסה. במקרה כזה למשל, מהירות המכונה לדקה פחות חשובה ממהירות הדפסת דף ראשון. נציין שבכל המכונות הנתון כמעט זהה: כ-3-5 שניות לדף לאחר עיבוד נתונים...
- עיבוד נתונים
רוב הקבצים שנשלחים הם קבצי PDF אשר דורשים זמן עיבוד ממושך ע"י מעבד המכונה. ככל שהמעבד ישן יותר, זמן עיבוד הקובץ ארוך יותר. במכונות ישנות זה יכול לקחת אפילו דקות שלמות לכל הדפסה מול שניות בודדות במכונות חדשות.
המשמעות – בזבוז זמן, פקקי תנועה ותסכול המשתמשים ליד המכונה. פונקציונליות המשרד יורדת
לצורך האנלוגיה: סביר להניח שאתם נוסעים בכביש 6 בכדי לחסוך פקקים ולהגיע ליעדכם במהירות גבוהה יותר למרות העלות הנוספת שבשימוש בכביש 6 לעומת כבישים בינעירוניים אחרים. ובכל זאת, בימינו יותר ויותר עולה החשיבות של תועלת מול השקעה, עמידה בזמנים מול השקעה.
תוספת תשלום קטנה כדי לקבל מכונה חדשה לחלוטין בעלות הדפסה זהה לזו של מחודשת תיתן לכם את אותה הנוחות!

נקודה # 4 איכות

אמנם במכונות שחור/לבן זה פחות מורגש אבל אין ספק שיש הבדל בין איכות ההדפסה במכונה "מחודשת" ובין מכונה חדשה, ואם מדברים על מכונה צבעונית מחודשת, ההבדלים גדולים מאד!
לצורך השוואה קלה, דמיינו איכות נסיעה ברכב חדש "מהניילונים" לעומת רכב משומש מלפני 6-7 שנים.
מגיע לעסק ולעובדים את הנוחות והאיכות של מכונה חדשה.

 

נקודה # 5 חסכון תיאורטי מול פרקטי

מכונות "מחודשות" דורשות שירות תיקונים בתדירות גבוהה יותר ממכונות חדשות. מדובר בכ-20-30% יותר תקלות המשביתות את המכונה מעבודה – בניגוד למכונה חדשה אשר תאפשר עבודה רצופה ועסק רווחי ללא משוכות ובזבוז זמן יקר.
נכון, ביקורי הטכנאים כלולים במחיר הפעימה גם במכונה מחודשת כמו בחדשה אבל לא פעם בעקבות אחוז התקלות הגבוה יחסית במחודשות, לקוחות נאלצים להדפיס ולצלם במכונות אחרות בעלות הדפסה גבוהה יותר ולעיתים, במקרה של עבודות הדפסה גדולות, אף מוציאים את עבודות ההדפסה החוצה לבית דפוס בעלות הדפסה גבוהה עוד יותר.
לכן בתיאוריה, מחיר הרכישה של מכונה "מחודשת" הוא אטרקטיבי, אבל אם נאלצים להדפיס ולצלם במקום אחר בעלויות גבוהות יותר כתוצאה מתקלה במכונה המחודשת, החסכון אליו שואפים ברכישת מחודשת "מתאדה" והופך לתיאורטי כשהמחיר האטרקטיבי של מכונה מחודשת בעצם יוצר הוצאות נוספות ומיותרות לעסק. לא לזה התכוון המשורר – או בעל העסק..

אז מה הצעד הבא שלך?

  • אם הכתבה עניינה אותך, פנה/י היום לגטר גרופ לקבלת מידע נוסף מאחד היועצים שלנו.
  • אם אתם מחפשים לרכוש להשכיר מכונה או לשדרג מכונה קיימת, פנה/י היום לגטר גרופ לקבלת הצעת מחיר.

03-5761600 או במייל andrewb@getter.co.il

הוסף תגובה חדשה